Idea Kiss


Akronim „KISS” można rozszerzyć do: „Keep It Simple Stupid”, czyli „Ma być idiotycznie proste”

 

Wspomniane motto, od którego utworzono nazwę KISS, zostało zapoczątkowane przez Kelly Johnsona, głównego projektanta w firmie Lockheed Skunk Works, twórcy samolotów szpiegowskich Lockheed U-2 oraz SR-71 Blackbird. Nie oznacza to bynajmniej, że inżynierowie, z którymi pracował, mieli braki intelektualne. Kelly uważał po prostu, że w rzeczywistości najlepiej sprawdzają się systemy możliwie najprostsze, a nie najbardziej złożone.
Założenie to sięga czasów dużo odleglejszych, ponieważ już Leonardo da Vinci, jeden z najbardziej znanych wynalazców w historii, podkreślał, że „prostota jest najwyższą formą wyrafinowania”, a co za tym każdemu projektowi powinno przyświecać dążenie do unikania niepotrzebnych komplikacji.
Jest to przeświadczenie, które nie było obce pierwszemu projektantowi KISS Rebreathers, Gordonowi Smith, ani też obecnemu Dyrektorowi Naczelnemu, Mike Young, szczególnie w odniesieniu do wyposażenia podtrzymującego życie pod wodą. Aby więc sprzęt rzeczywiście określić mianem “ekspedycyjnego”, musi być nie tylko solidny, ale również łatwy do serwisowania w terenie. Koniec końców nie ma przecież punktów serwisowych czy paczkomatów w jaskiniach, w środku dżungli, czy też na opuszczonej wyspie gdzieś na środku morza.
Należy pamiętać, że wszystko ulega awarii i tyczy się to każdego produktu zabieranego pod wodę. Mając to na uwadze rebreathery firmy KISS zaprojektowane są w taki sposób, aby były wytrzymałe, a przy tym łatwe do złożenia, opanowania ich obsługi i nurkowania przy ich wykorzystaniu.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]